ŠTRŮDL 2020

A je to tu! Již po 20. vás za spolek ROREJS zveme na další ročník rodinného festivalu ŠTRŮDL. Letos vám, a hlavně vašim dětem, nabídne pohádky, žonglérskou dílnou i divadelní představení pro dospělé publikum.

Společným tématem letošního festivalu je improvizace. Té se vám dostane vrchovatě nejen od účinkujících umělců, ale i od organizátorů akce. To, že bude improvizační stránka tak silně zastoupena, není promyšlený koncept, ale spíše se jedná o dílo náhody. Každopádně jsme náhodě vděční, a těšíme se, že společně s vámi takto oslavíme 20 let pořádání festivalu a naší improvizované činnosti.

ŠTRŮDL letos zahájí vernisáž výstavy papírových objektů a kreseb dobříšské výtvarnice Daniely Doubkové, která je zároveň dlouholetou vedoucí výtvarné dílny festivalu. Stane se tak v pátek 4. 9. 2020 v 17:30 hodin v prostorách kavárny Malý mnich v Mníšku pod Brdy. Páteční večer pak bude pokračovat ve velkém sále Pavilonu ZŠ od 19:30 hodin představením Stand’artní kabaret známého pražského divadla VOSTO5.  Toto zcela otevřené divadelně-hudební improvizační představení prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a je hudebně doprovázeno vlastní kapelou SNAHA.
Druhý den, tedy 5. 9. od 10 hodin bude festival pokračovat v prostorách farní zahrady přístupné z mníšeckého náměstí. Dopoledne se bude tradičně tvořit spolu s Danielou Doubkovou. Z divadel bude k vidění například představení Pohádko z pytle ven oblíbeného souboru Loutky bez hranic, které hravě stírá rozdíl mezi hercem a divákem. Divadlo Bufet zase do představení zapojí Věci, které s sebou do představení přinesete. Máte doma obyčejné, nebo naopak neobyčejné věci a chcete je vidět v akci? Tak je přineste! „Váš předmět, náš podnět!“ říká principál divadla Petr Reif. Klauniáda a žonglérské kejkle doplněné dílnou Adély Kratochvílové z brněnského Divadla Kufr se z vás pokusí udělat žongléry.

Nebojte se, drezúru dravé zvěře se nám již nepovedlo do programu zajistit, a tak slibujeme, že nikdo z diváků nebude ohrožován žádným nebezpečným zvířetem. Leda by se splašil Bleší cirkus, který náš jubilejní ročník festivalu zakončí.

Ani letos Vás neochudíme o občerstvení, které zajistí Ludvíkova kavárna. Těšte se na báječnou kávu, čaj, a hlavně na čerstvý jablečný ŠTRŮDL!

Program bychom nemohli připravit bez řady podporovatelů. Díky patří zejména městu Mníšek pod Brdy a společnosti L-stav za finanční podporu. Oáze a farnosti Mníšek za azyl. Společnosti J.J.DARBOVEN a Ludvíku Forstereviczovi za provoz kavárny. A též Tiskárně Mníšek za tisk plakátů.

Kdo se chcete naladit, podívejte se na fotografie z loňského ročníku festivalu.


Comments are closed.